Lubaczów998 Aktualności Gminne eliminacje OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Gminne eliminacje OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Gminne eliminacje OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” post thumbnail image

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach 25 marca 2022 r.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W gminnych eliminacjach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W grupie pierwszej rywalizowali uczniowie z klas od I do IV, w grupie drugiej z klas od V do VIII.  Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Do eliminacji ustnych z największą liczbą punktów zakwalifikowało się 5 osób z grupy pierwszej i 5 osoby z grupy drugiej.

Wyniki rozgrywek finałowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa I-IV

  1. Michał Misztal – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie,
  2. Adam Deneka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej,
  3. Szymon Antosz – Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej.

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa V-VIII

  1. Nikola Huk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,
  2. Serafin Czarny – Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,
  3. Kamil Rozwód – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej.

Dwóch laureatów z każdej grupy wiekowej weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w kwietniu br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i upominki, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wójt Gminy Lubaczów pogratulował zwycięzcom turnieju oraz wszystkim uczestnikom, życząc im kolejnych sukcesów. Słowa podziękowania skierował również w stronę opiekunów uczniów oraz komisji sędziowskiej, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

Głównymi Organizatorami wydarzenia była Gmina Lubaczów i Związek Gminny OSP RP w Lubaczowie.

źródło: Gmina Lubaczów

Zobacz także: