Lubaczów998 Aktualności OSP Narol z promesą na zakup pojazdu

OSP Narol z promesą na zakup pojazdu

OSP Narol z promesą na zakup pojazdu post thumbnail image

We wtorek (19.04) strażacy-ochotnicy z Narola odebrali promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowy wóz będzie kosztował 1,1 mln złotych.

19 kwietnia w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP Narol to jedna z 41 jednostek które otrzymały taką promesę. Na zakup nowego ciężkiego wozu bojowego strażacy z Narola otrzymali 550 000 zł z dotacji. Pozostałą kwotę “dołoży” gmina Narol. Łącznie samochód będzie kosztował 1,1 mln złotych.

W swoim przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP podkreślił ogromne znaczenie współpracy ze strażakami ochotnikami. Podziękował także za codzienną gotowość niesienia pomocy.

– „Za społeczną i ofiarną służbę, za niesioną pomoc każdemu, kto jest w potrzebie, dziś Wam tu obecnym i za Waszym pośrednictwem pozostałym Druhom serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję Wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby.” – powiedział nadbryg. Andrzej Babiec.

Jak dodają strażacy z Narola, wkrótce powinien zostać ogłoszony przetarg wyłaniający firmę która zbuduje samochód dla narolskich ochotników.

Obecnie posiadany pojazd OSP Narol ma już 35 lat i dochodzi w nim do częstych awarii. Przez to nie jest odpowiednio dostosowany do obecnych wymogów i wyzwań stawianych przed strażakami. Należy też nadmienić, że jednostka z Narola spośród wszystkich OSP w powiecie lubaczowskim jest w czołówce najbardziej aktywnych, dlatego też narolscy strażacy od lat starali się o nowy samochód. W końcu się doczekają.

źródło: zlubaczowa.pl

Zobacz także: