Lubaczów998 Aktualności Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą post thumbnail image

17 czerwca 2024 roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, przeprowadzili prelekcję oraz pokazy z zakresu ratownictwa wodnego, dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Lubaczowa. Pokazy odbyły się na zbiorniku wodnym „Pod Młynem”.

Strażacy oraz policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzą działania, których głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania się nad wodą, przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych oraz bezpiecznego wędkowania.

W trakcie prowadzonej prelekcji strażak, a zarazem ratownik wodny omówił zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym.

Pamiętajmy!!!

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swoich możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

Opracował: st.kpt. Marek Chomyszyn, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia, film: Przemysław Furgała

Zobacz także: