Lubaczów998 Aktualności Ćwiczenia powiatowe “Szpital 2023”

Ćwiczenia powiatowe “Szpital 2023”

Ćwiczenia powiatowe “Szpital 2023” post thumbnail image

W dniu 20.09.2023 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych oraz praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie przez personel szpitala, podmioty Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu lubaczowskiego oraz służb i podmiotów ratowniczych współdziałających z systemem.

Koncentracja sił i środków biorących udział w ćwiczeniu praktycznym nastąpiła o godz. 10.00 na placu przy komendzie powiatowej PSP w Lubaczowie. Uczestnicy ćwiczenia zostali pokrótce zapoznani z założeniem ćwiczenia oraz charakterystyką obiektu, na którym będzie przeprowadzane ćwiczenie praktyczne.
Założenie ćwiczeń zakładało powstanie pożaru na jednej z sal oddziału rehabilitacji usytuowanego na czwartym piętrze Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Obsada oddziału podjęła decyzję o ewakuacji części pacjentów do holu przyległego do wind osobowych i na klatkę schodową. Po sprawdzeniu listy pacjentów obsada oddziału poinformowała przybyłych strażaków, ze brakuje dwóch pacjentów. Przybyli na miejsce strażacy udali się na rozpoznanie i w jednej z łazienek znaleziono przestraszonego pacjenta, który został wyprowadzony do strefy bezpiecznej. Usłyszano wołanie o pomoc z sali chorych w której powstał pożar. Wskutek braku możliwości dotarcia do poszkodowanego z korytarza przeprowadzono ewakuację przy pomocy podnośnika. Jednocześnie gaszono pożar używając dwóch hydrantów wewnętrznych 25 oraz prąd wody z podnośnika.
Po zakończeniu ćwiczenia praktycznego podsumowano jego przebieg.

Opracował: mł. bryg. Wiktor Serafin, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: archiwum, KP PSP Lubaczów

Zobacz także: