Lubaczów998 Aktualności Spotkania edukacyjne strażaków

Spotkania edukacyjne strażaków

Spotkania edukacyjne strażaków post thumbnail image

Tradycyjnie miesiące maj i czerwiec jest okresem, w czasie którego strażacy spotykają się ze zorganizowanymi grupami szkół i przedszkoli. W trakcie odwiedzin w szkołach, przedszkolach, w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem, który strażacy na co dzień wykorzystują do działań ratowniczych. Strażacy przybliżyli wizerunek trudnej i często niebezpiecznej służby w formacji cieszącej się największym zaufaniem społecznym.

Sporo frajdy i radości przyniosły dzieciom pokazy sprzętu strażackiego, możliwość założenia hełmu, rozwinięcia węża pożarniczego, obsługa prądownicy wodnej, założenie – wcale nie lekkiego – umundurowania strażackiego. Uczestnicy spotkań mogli zasiąść za kierownicą samochodów, usłyszeć dźwięk syren strażackich, przymierzyć maskę używaną przez strażaków w atmosferze niebezpiecznej.

W trakcie spotkań przeprowadzono zajęcia z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom, zasady właściwego zachowania w obliczu wystąpienia niebezpieczeństwa, bezpiecznej ewakuacji, bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym i podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Spotkania były również okazją do utrwalenia znajomości numeru alarmowego 112 oraz zasad zgłaszania sytuacji niebezpiecznych.

W spotkaniach uczestniczyło ponad 800 dzieci wraz z opiekunami.

Strażacy życzą radosnych, bezpiecznych wakacji !

 

Opracował:  mł. bryg. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: archiwum KP PSP Lubaczów

Zobacz także: