Lubaczów998 Aktualności Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie

Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie

Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie post thumbnail image

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. mgr. inż. Michała Lautenszlegera.

Uroczystość odbyła się 5 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec w towarzystwie komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciecha Wusa.

Opracowanie oraz zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

bryg. mgr inż. Michał Lautenszleger swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia magisterskie w specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik. Następnie podjął służbę stałą kolejno w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, gdzie w następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 r. pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

Od dnia 1 grudnia 2022 roku bryg. Michał Lautenszleger został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie

źródło: PSP w Lubaczowie

Zobacz także: