Lubaczów998 Aktualności Policjanci oraz strażacy kontrolują i edukują dzieci na wakacyjnych obozach

Policjanci oraz strażacy kontrolują i edukują dzieci na wakacyjnych obozach

Policjanci oraz strażacy kontrolują i edukują dzieci na wakacyjnych obozach post thumbnail image

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, lubaczowscy policjanci i strażacy podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji.

We wtorek, sierż. Elżbieta Huber z lubaczowskiej komendy odwiedziła obóz harcerski w Pizunach. Wypoczywa tam ponad 60 uczestników w wieku od 11 do 16 lat wraz z opiekunami.

Policjantka oraz strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie i OSP w Narolu sprawdzali ogóle warunki bezpieczeństwa, a także rozmawiali z obozowiczami o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni podczas letniego wypoczynku.

Spotkanie było okazją do przypomnienia m.in. zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, poruszania się po drodze, a także zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie, w tym hejtu i cyberprzemocy. Nie lada atrakcją była dla wszystkich symulacja ewakuacji na wypadek pożaru w obozowisku.

Tego samego dnia, policjantka spotkała się z grupą teatralną ”Nie ma co się bać” w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie. Spotkanie było okazją do rozmów na temat bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w Internecie.

Zdjęcia: KPP Lubaczów

zlubaczowa.pl

Zobacz także: