Lubaczów998 Zdarzenia Ulewy nad powiatem lubaczowskim. Zalane posesje i ulice

Ulewy nad powiatem lubaczowskim. Zalane posesje i ulice

Ulewy nad powiatem lubaczowskim. Zalane posesje i ulice post thumbnail image

Od dzisiejszego południa nad powiatem lubaczowskim występują intensywne opady deszczu. Z tego powodu zostało zalanych kilka ulic i posesji w Lubaczowie, Oleszycach i Moszczanicy. Konieczne były interwencje strażaków.

Z powodu dzisiejszych ulew strażacy kilka razy wyjeżdżali, aby wypompowywać wodę z zalanych ulic i posesji. Najpierw zostali wezwani do Oleszyc, gdzie znów została zalana ulica 3 Maja i dwie posesje znajdujące się w pobliżu. Tutaj na miejscu pracowali strażacy ochotnicy Oleszyc i zawodowi z Lubaczowa.  Zalana została również posesja w Moszczanicy w gm. Stary Dzików. Tam wodę wypompowywali strażacy z OSP Cewków.

Jednak najwięcej pracy strażacy mieli na ulicy Sikorskiego w Lubaczowie. Tam woda zalała kilka posesji i do pomocy mieszkańcom wysłano 3 zastępy straży pożarnej. W tej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy z prośba o interwencję. Z wodą przedostającą się pod domy, mieszkańcy zmagają się od 10 lat, ale jak mówią sytuacja znacznie pogorszyła się po przebudowie kanalizacji deszczowej na ul. Szopena w Lubaczowie. Tutaj warto nadmienić, że „burzówka” została przebudowana w ramach modernizacji drogi na tejże ulicy. Na miejscu był burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. 

zlubaczowa.pl

Zobacz także: