Lubaczów998 Aktualności ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW OD WÓJTA GMINY Lubaczów

ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW OD WÓJTA GMINY Lubaczów

ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW OD WÓJTA GMINY Lubaczów post thumbnail image

Z okazji Święta Strażaka przekazuję Druhom działającym w szeregach Ochoczych Straży Pożarnych Gminy Lubaczów oraz Strażakom zawodowym słowa szczerego uznania i wdzięczności.

Dziękuję Państwu za ofiarną służbę, w szczególności za ciągłą gotowość do niesienia pomocy potrzebującym i bardzo dobrą współpracę z Samorządem Gminy Lubaczów także w obliczu wzywania, jakim jest napływ uchodźców wojennych z Ukrainy.

Życzę, aby wspomnienie patrona strażaków- św. Floriana było dla Państwa źródłem natchnienia do dalszej pracy pożarniczej, niezależnie od tego czy pełniona jest ona ochotniczo czy zawodowo. Niech służba drugiemu człowiekowi przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji, a wszystkim mieszkańcom daje poczucie bezpieczeństwa.

Gratuluję sukcesów i życzę Państwu i Państwa Rodzinom zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia planów zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym.

Przy tej okazji zapraszam wszystkich Mieszkańców Gminy do udziału w obchodach Gminnego Święta Strażaka, które odbędzie się w Szczutkowie. Szczegółowy plan znajdą Państwo w załączeniu.

Wójt Gminy Lubaczów
Wiesław Kapel

 

Program Gminnego Święta Strażaka:

13.30 Zbiórka uczestników uroczystości na placu przy kościele filialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Szczutkowie.
14.00 Uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem  Księdza Sławomira Szewczaka – Kapelana Straży Pożarnych Powiatu Lubaczowskiego w intencji strażaków.
15:15 Przemarsz pocztów sztandarowych i kompanii honorowej na plac przy Świetlicy Wiejskiej w Szczutkowie.
15:45 Plac przy Świetlicy Wiejskiej w Szczutkowie:

– złożenie meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości,
– odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi państwowej na maszt,
– powitanie zaproszonych gości,
– wręczenie odznaczeń i wyróżnień strażackich,
– przemówienia okolicznościowe,
– pokaz sprzętu strażackiego,
– piknik strażacki.

Zobacz także:

Problemy z nowym samochodem dla OSP w NaroluProblemy z nowym samochodem dla OSP w Narolu

Pomimo przyznanego dofinansowania, a nawet podpisania umowy na dostawę nowego wozu, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu w tym roku nie otrzymają samochodu. W kwietniu po wieloletnich staraniach, strażacy z Narola otrzymali promesę od MSWiA w wysokości 550 tysięcy złotych na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Drugie tyle miała dołożyć gmina