Lubaczów998 Aktualności III Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich

III Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich

III Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich post thumbnail image

13 czerwca 2024 r. na stadionie sportowym w Młodowie odbył się III Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich, w którym wzięli udział uczniowie z klas III-IV szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów.

Pokaz rozpoczął się od zbiórki i przedstawienia regulaminu rozgrywek. Zawodnicy wzięli udział w pokazowej sztafecie, podobnej do tej, z którą mierzą się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na prawdziwych zawodach. Był m.in. bieg slalomem, pokonanie płotka lekkoatletycznego, zmagania z węzłami strażackimi i trafianie wodą z hydronetki do nalewaka.

W ten sposób dzieci mogły zapoznać się z torem sprawnościowym i sprawdzić swoje umiejętności. To także okazja, by wśród najmłodszych mieszkańców Gminy promować idee strażackiej służby, która choć nie łatwa daje dużo satysfakcji i dumy z niesienia pomocy potrzebującym.

Pan Wójt pogratulował Michalinie Bobreckiej, która 9 czerwca wygrała w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii klas III-IV SP. Michalina aby osiągnąć taki sukces musiała przejść eliminacje: szkolne, gminne, powiatowe i wojewódzkie. W dodatku jest pierwszą uczestniczką z naszej Gminy i całego powiatu, która osiągnęła taki sukces. Nagrodzono ją gromkimi brawami.

Na zakończenie Pokazu wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, upominki i drobne słodkości. Wójt Gminy Lubaczów podziękował i pogratulował uczniom, życząc kolejnych sukcesów. Słowa podziękowania skierował także w stronę opiekunów oraz strażaków, którzy przygotowali drużyny i czuwali nad prawidłowym przebiegiem pokazu.

Wójt Gminy zaprosił również na prawdziwy pokaz umiejętności strażaków – ochotników, czyli Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku odbędą się w dniu 23 czerwca 2024 r. na boisku sportowym w Baszni Górnej.

źródło: Gmina Lubaczów

Zobacz także: