Kolejne niebezpieczne pożary traw w powiecie lubaczowskim. Strażacy codziennie wyjeżdżają do akcji

Kolejne niebezpieczne pożary traw w powiecie lubaczowskim. Strażacy codziennie wyjeżdżają do akcji post thumbnail image

Pomimo apeli strażaków, codziennie w naszym powiecie dochodzi do bardzo niebezpiecznych pożarów traw, nieużytków rolnych, a nawet lasów. Łącznie od 1 marca strażacy gasili już 31 takich pożarów.

Co roku to samo. Do niektórych mieszkańców naszego powiatu nie docierają prośby o niewypalanie traw. Tylko od początku marca strażacy z powiatu lubaczowskiego gasili już 31 pożarów i nieużytków rolnych. Szczególnie pracowity był poniedziałek (21.03), bowiem do godz. 15:00 strażacy interweniowali już 3 razy.

– Bardzo często do tych pożarów dochodzi w pobliżu lasów, co jest o tyle niebezpieczne, że zagraża dużym połaciom lasu – podkreśla zastępca komendanta PSP w Lubaczowie st. kpt. Wojciech Wus

Do takiego pożaru doszło w niedzielę (20.03) w miejscowości Antoniki, gdzie spaleniu uległo poszycie 10-letniego młodnika na powierzchni około 10 ar oraz nieużytki rolne o powierzchni 0,5 ha. Z kolei pożar nieopodal miejscowości Lisie Jamy ze względu na duże zadymienie powodował realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Jak podkreśla oficer prasowy lubaczowskich strażaków, działania polegające na gaszeniu pożarów traw wymagają zaangażowania dużej ilości strażaków, z racji tego, że te pożary często obejmują duże powierzchnie. 

źródło: zlubaczowa.pl

Zobacz także:

Samochód dla strażaków z Krowicy Hołodowskiej od Volkswagen Financial ServicesSamochód dla strażaków z Krowicy Hołodowskiej od Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services przekazał bezpłatnie 20 samochodów na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom, w tym do OSP w Krowicy Hołodowskiej. Samochody będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących.  Pojazdy został użyczone na 6 miesięcy.

Druga francuska misja humanitarna we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RPDruga francuska misja humanitarna we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP

W niedzielę o godz. 21 do gminy Lubaczów dotarło kolejnych 50 francuskich strażaków, a z nimi: 4 karetki, 2 lekkie pojazdy pożarnicze i 10 mikrobusów do przewozu osób. Francuskie siły i środki zostały zagospodarowane przez władze gminy Lubaczów na przejściu granicznym Budomierz-Hruszów (pow. lubaczowski, woj. podkarpackie), gdzie zabezpieczają bieżącą sytuację.