Lubaczów998 Aktualności Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach

Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach

Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach post thumbnail image

21 sierpnia br. w Oleszycach odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 140-lecia OSP w Oleszycach, w którym uczestniczył st. bryg. Janusz Jabłoński – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP. Uroczystość połączona była z obchodami Parafialno-Gminnego Święta Plonów.

Z okazji jubileuszu zasłużonym druhnom i druhom wręczono medale i odznaczenia. W trakcie uroczystości ksiądz Sławomir Szewczak proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Młodowie dokonał poświęcenia lekkiego samochodu SLRt Opel Movano.

W swoich przemówieniach zaproszeni na uroczystość goście podziękowali druhom za bezinteresowną, wytrwałą służbę na rzecz lokalnej społeczności.  W uroczystości uczestniczyli m.in.:  poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, starosta lubaczowski Zenon Swatek, p.o. komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wus, burmistrz miasta i gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz, wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej ZOW ZOSP RP w Rzeszowie druh Edward Pokrywka, honorowy prezes ZOP ZOSP RP w Lubaczowie druh Józef Michalik.

Opracował: mł. bryg. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: Rafał Morawski, zlubaczowa.pl

Zobacz także:

Spotkanie dotyczące dotacji “Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”Spotkanie dotyczące dotacji “Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”

22 czerwca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyło się spotkanie w trakcie którego zostały podpisane i przekazane umowy na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży