Lubaczów998 Aktualności Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach

Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach

Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach post thumbnail image

21 sierpnia br. w Oleszycach odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 140-lecia OSP w Oleszycach, w którym uczestniczył st. bryg. Janusz Jabłoński – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP. Uroczystość połączona była z obchodami Parafialno-Gminnego Święta Plonów.

Z okazji jubileuszu zasłużonym druhnom i druhom wręczono medale i odznaczenia. W trakcie uroczystości ksiądz Sławomir Szewczak proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Młodowie dokonał poświęcenia lekkiego samochodu SLRt Opel Movano.

W swoich przemówieniach zaproszeni na uroczystość goście podziękowali druhom za bezinteresowną, wytrwałą służbę na rzecz lokalnej społeczności.  W uroczystości uczestniczyli m.in.:  poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, starosta lubaczowski Zenon Swatek, p.o. komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wus, burmistrz miasta i gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz, wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej ZOW ZOSP RP w Rzeszowie druh Edward Pokrywka, honorowy prezes ZOP ZOSP RP w Lubaczowie druh Józef Michalik.

Opracował: mł. bryg. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: Rafał Morawski, zlubaczowa.pl

Zobacz także:

KONKURS ,,STRAŻACY W AKCJI”KONKURS ,,STRAŻACY W AKCJI”

W stulecie Związku OSP RP, Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Stanisława Reymonta wraz z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Samorządem Województwa Mazowieckiego ogłaszają konkurs pod hasłem „Strażacy w akcji”. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Statystyczne podsumowanie interwencji w powiecie lubaczowskim za 2022 r.Statystyczne podsumowanie interwencji w powiecie lubaczowskim za 2022 r.

W 2022 roku strażacy powiatu lubaczowskiego odnotowali 1111 interwencji, w tym 189 pożarów, 900 miejscowych zagrożeń i 22 alarmy fałszywe. Jest to o 298 interwencje więcej niż w 2021 roku. Przez cały 2022 rok najwięcej pożarów bo aż 90 miało miejsce na terenach uprawnych, a 53 powstało w obiektach mieszkalnych. Ponadto, na