Lubaczów998 Aktualności Dzień strażaka w KP PSP w Lubaczowie

Dzień strażaka w KP PSP w Lubaczowie

Dzień strażaka w KP PSP w Lubaczowie post thumbnail image

W piątek (17.05) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, podczas którego powołano nowego komendanta. Został nim st. kp. Piotr Szpytma.

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku, podniesienia flagi państwowej na maszt oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przedstawiono decyzję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie starszemu kapitanowi Piotrowi Szpytmie, który wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KP PSP w Leżajsku. Podczas apelu wręczono także odznaczenia i awanse strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie.

– Jest dla mnie wyróżnienie, ale i zarazem ogromne wyzwanie, które obiecuję z tego miejsca realizować w najlepiej sobie możliwy sposób. Dzisiaj tutaj na Ziemi Lubaczowskiej zaczyna się kolejny etap mojej służby […] Pragnę zapewnić, ze Państwowa Straż Pożarna jest zawsze otwarta i gotowa do współpracy. – powiedział nowy komendant lubaczowskich strażaków

W piątkowej uroczystości udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie starszy brygadier Tomasz Baran, Europoseł Bogdan Rzońca, posłanki na Sejm RP Anna Schmidt i Teresa Pamuła, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, przedstawiciel posła na Sejm RP Marka Rząsy – Marek Przywalny, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz leśnicy.

Zdjęcia: facebook.com/annaschmidt.info, zlubaczowa.pl

Zobacz także: