Lubaczów998 Aktualności Odszedł na wieczną służbę

Odszedł na wieczną służbę

Odszedł na wieczną służbę post thumbnail image

We wtorek (04.10) w wieku 55 lat zmarł wieloletni strażak OSP w Oleszycach oraz były dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie Tadeusz Kurak.

Zarząd, koledzy strażacy i druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiają, że w dniu 4 października br. w wieku 55 lat odszedł na wieczną służbę nasz kolega i druh Ś.P. TADEUSZ KURAK.  Wiceprezes Zarządu OSP Oleszyce, Komendant Gminny ZOSP RP w Oleszycach, członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, funkcjonariusz PSP w st.spocz., długoletni Zastępca i Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaczowie, Prezes lubaczowskiego Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, Członek Zarządu Wojewódzkiego ZEiR Pożarnictwa RP w Rzeszowie.

Druh Tadeusz w szeregach OSP służył od 30 lat, od początku działalności z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w życiu jednostki, przyczyniając się do jej rozwoju.  Wstąpił do OSP w 1992 r. już jako funkcjonariusz zawodowej formacji strażackiej PSP w Lubaczowie, tam pełniąc funkcję Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.  Od początku dzielił się z druhami ochotnikami swą wiedzą i zawodowymi umiejętnościami. Ciągle podnosił swoje kwalifikacje pożarnicze, zdobywając coraz to nowe uprawnienia. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, zawodach sportowo-pożarniczych, ćwiczeniach, manewrach, szkoleniach. Odnosił sukcesy w pracy z dziećmi i młodzieżą opiekując się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy OSP.

Bardzo aktywny na wielu polach działalności strażackiej t.j. ratownictwie, akcjach charytatywnych, szkoleniach, naprawach i konserwacjach pojazdów i sprzętu, pracach społecznych i gospodarczych przy rozbudowach i remontach obiektów, urządzeń i terenów wokół strażnicy OSP. Był także mocno zaangażowany w aktywności sportowej nie tylko jako były piłkarz lokalnego Klubu sportowego „Czarnych” Oleszyce, ale też jako kierownik sekcji siatkarskiej przy OSP.

Za swoją postawę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. Odznaką „Strażak Wzorowy”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” czy Złotym Medalem MSW za Długoletnią Służbę.

– Druh Tadeusz cieszył się nienaganną opinią wśród członków OSP i społeczeństwa, był wspaniałym kolegą oraz życzliwym i dobrym człowiekiem, wraz z jego odejściem zakończył się pewien zasadniczy etap na drodze rozwoju naszej jednostki… – ze smutkiem podkreślają strażacy z Oleszyc 

Różaniec w intencji zmarłego śp. Tadeusza odmówmy w dniu 5 października (środa) o godz. 18:00. w kaplicy na cmentarzu w Oleszycach.

Wyprowadzenie i przewiezienie ciała do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach nastąpi w dniu 6 października (czwartek) o godz. 12:45.

Msza Święta Pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 13:00, po której nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego składają Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach.

– Na zawsze w naszej pamięci! – napisali członkowie OSP w Oleszycach

źródło: zlubaczowa.pl

Zobacz także: