Lubaczów998 Aktualności Samochód dla strażaków z Krowicy Hołodowskiej od Volkswagen Financial Services

Samochód dla strażaków z Krowicy Hołodowskiej od Volkswagen Financial Services

Samochód dla strażaków z Krowicy Hołodowskiej od Volkswagen Financial Services post thumbnail image

Volkswagen Financial Services przekazał bezpłatnie 20 samochodów na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom, w tym do OSP w Krowicy Hołodowskiej. Samochody będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących.  Pojazdy został użyczone na 6 miesięcy.

Każda pomoc ma znaczenie

Pojazdy marki Volkswagen Transporter T6 oraz Caddy trafiły do 20 wybranych jednostek OSP położonych przede wszystkich w województwach przygranicznych – podkarpackim, lubelskim oraz podlaskim. Są doskonale przystosowane do zadań stojących przed ochotnikami: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki. Volkswageny Transportery T6 mają też napęd 4×4, co jest dodatkowym atutem w codziennej pracy strażaków.

Każdy z 20 pojazdów przekazanych bezpłatnie przez Volkswagen Financial Services został dokładnie sprawdzony technicznie. Wyposażono je w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom.

– W obecnej sytuacji niezbędna jest każda forma wsparcia. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i dlatego staramy się pomóc tak, jak umiemy najlepiej. Po raz kolejny przekazujemy nasze samochody strażakom ochotnikom. Czynimy to bez wahania, z odruchu serca. Nasze pojazdy będą służyć w transporcie osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz miejsc zakwaterowania czy przewożeniu niezbędnych towarów – podkreśla Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services Polska.

VWFS wspiera strażaków od 2020 roku

To już kolejna odsłona wsparcia, którą Volkswagen Financial Services realizuje wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Inicjatywę rozpoczęto wiosną 2020 roku i od tego czasu pojazdy z logo VWFS wspierają strażaków ochotników w staraniach na rzecz lokalnych społeczności w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały m.in. działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii. Samochody VWFS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów.

– Jesteśmy pełni podziwu dla pracy i poświęcenia strażaków ochotników, dlatego już kolejny rok z rzędu wspieramy ich w sposób, w jaki możemy najlepiej, czyli zapewniając mobilność. Strażacy od lat otwierają rankingi zaufania, ciesząc się najwyższym uznaniem wśród lokalnych społeczności. Zawsze są blisko ludzkich spraw, pierwsi na posterunku i dlatego potrzebują sprawnych pojazdów. Cieszy nas fakt, że nasze wsparcie jest docenione i że przekazane przez nas samochody pomagają w codziennych działaniach – dodaje Dariusz Brodnicki, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody dla PCK w Rzeszowie

Wsparcie OSP to jedne z wielu działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, jakie realizuje Volkswagen Financial Services, a które dotyczą sytuacji w Ukrainie. Firma już w pierwszych dniach od wybuchu wojny zaangażowała się w pomoc, użyczając 10 samochodów na potrzeby Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie. Przekazane przez VWFS modele to: VW Caravelle, VW Caddy oraz ŠKODA Octavia Kombi. Samochody trafiły do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem w zależności od zapotrzebowania jest pomoc w transporcie uchodźców oraz przewożeniu niezbędnych towarów.

źródło: zlubaczowa.pl

Zobacz także: