Lubaczów998 Aktualności KONKURS ,,STRAŻACY W AKCJI”

KONKURS ,,STRAŻACY W AKCJI”

KONKURS ,,STRAŻACY W AKCJI” post thumbnail image

W stulecie Związku OSP RP, Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Stanisława Reymonta wraz z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Samorządem Województwa Mazowieckiego ogłaszają konkurs pod hasłem „Strażacy w akcji”. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowania ochotniczym ruchem strażackim, popularyzację wiedzy medialnej i samorządowej, rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych, motywowanie do rozwijania swoich pasji filmowych i literackich, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w propagowaniu pozytywnego wzorca nowoczesnego wizerunku OSP.

Konkurs obejmuje dwie kategorie prac: kategorię filmową oraz kategorię literacką. Jest kierowany jest do członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych, znajdujących się na terenie całego kraju. Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 31 sierpnia 2022 roku, na adres: 00-340 Warszawa, ul Oboźna 1 z dopiskiem Konkurs „Konkurs – Strażacy w akcji”, lub na e-mail: konkurs.strazacywakcji@gmail.com. W załączeniu regulamin Konkursu.

Kontakt: Marian Zalewski marian.zalewski@zg.zosprp.pl

 

źródło: zosprp.pl

Zobacz także:

Wyjazdy OSP związane z pomocą Ukrainie kwalifikowane jako działania ratowniczeWyjazdy OSP związane z pomocą Ukrainie kwalifikowane jako działania ratownicze

W związku z licznymi pytaniami strażaków-ochotników oraz samorządowców, w uzgodnieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, potwierdzamy, że wszelkie działania Ochotniczych Straży Pożarnych związane z pomocą Ukrainie i uchodźcom z Ukrainy są kwalifikowane jako działania ratownicze (miejscowe zagrożenia).  

Strażacy uczcili 78. Rocznicę Powstania WarszawskiegoStrażacy uczcili 78. Rocznicę Powstania Warszawskiego

1 sierpnia br. przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Równo o godzinie siedemnastej – w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, zawyły syreny, a strażacy oddali cześć bohaterom sprzed 78 lat.