Lubaczów998 Aktualności Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy post thumbnail image

Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.

Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.

Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.

Cześć i Chwała Bohaterom!

 

nadbryg. Andrzej Bartkowiak

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 

Zobacz także:

Spotkanie dotyczące dotacji “Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”Spotkanie dotyczące dotacji “Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”

22 czerwca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyło się spotkanie w trakcie którego zostały podpisane i przekazane umowy na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży