Lubaczów998 Aktualności Narada roczna podsumowująca działania podkarpackiej straży pożarnej w 2023 r.

Narada roczna podsumowująca działania podkarpackiej straży pożarnej w 2023 r.

Narada roczna podsumowująca działania podkarpackiej straży pożarnej w 2023 r. post thumbnail image

31 stycznia 2024 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, odbyła się narada roczna, podsumowująca działalność podkarpackich strażaków w 2023 roku.

Z uczestnikami narady w trybie wideokonferencji połączył się zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, który podziękował podkarpackim strażakom za dotychczasową służbę, zaangażowanie i poświęcenie w realizacji zadań służbowych i działań ratowniczo-gaśniczych. Jednocześnie przekazał główne kierunki i zadania zaplanowane do realizacji przez Państwową Straż Pożarną w 2024 roku.

Podczas odprawy omówione zostały sprawy związane z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej oraz tematy finansowe, szkoleniowe, logistyczne, operacyjne, a także dotyczące współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

W 2023 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do blisko 25 tysięcy zdarzeń. Prawie 80% z nich to miejscowe zagrożenia. Przez cały miniony rok, przez 24 godziny na dobę strażacy ruszali do działań średnio co 21 minut.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, st.str. Krzysztof Pisz

Zobacz także: