Powołanie komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie post thumbnail image

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. Wojciecha Wusa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie.

Uroczystość odbyła się 21 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

mł. bryg. mgr inż. poż. Wojciech Wus swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (I i II stopnia). W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia inżynierskie na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

W 2022 roku powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie. Podczas służby odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,  Brązową Odznaką „Zasłużony Dla  Ochrony Przeciwpożarowej ”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie/ KP PSP w Lubaczowie
Zdjęcie: st. bryg. Paweł Furman/KW PSP w Rzeszowie

Zobacz także:

Wyjazdy OSP związane z pomocą Ukrainie kwalifikowane jako działania ratowniczeWyjazdy OSP związane z pomocą Ukrainie kwalifikowane jako działania ratownicze

W związku z licznymi pytaniami strażaków-ochotników oraz samorządowców, w uzgodnieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, potwierdzamy, że wszelkie działania Ochotniczych Straży Pożarnych związane z pomocą Ukrainie i uchodźcom z Ukrainy są kwalifikowane jako działania ratownicze (miejscowe zagrożenia).