Lubaczów998 Aktualności Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie

Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie

Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie post thumbnail image

11 stycznia w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej brygadiera Michała Lautenszlegera – komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie.Po ponad 21 letniej służbie w Państwowej Straży Pożarnej, w obecności podwładnych oraz zaproszonych gości brygadier Michał Lautenszleger uroczyście pożegnał się ze sztandarem oraz złożył meldunek o zakończeniu służby zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Januszowi Jabłońskiemu.
W czasie uroczystości podkarpacki komendant wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Wiktorowi Serafinowi.
Uroczystość zgromadziła wielu gości, wśród których był Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński,  przedstawiciele władz samorządowych, podmiotów  i instytucji współdziałających z Komendą Powiatową PSP w Lubaczowie, a także komendanci powiatowi i miejscy PSP z terenu województwa podkarpackiego i liczne grono emerytowanych funkcjonariuszy lubaczowskiej komendy.
 
bryg. mgr inż. Michał Lautenszleger swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia magisterskie w specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik. Następnie podjął służbę stałą kolejno w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, gdzie w następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 r. pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Od dnia 1 grudnia 2022 roku bryg. Michał Lautenszleger został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie. 
Od dnia 23 marca 2023 r. bryg. Michał Lautenszleger został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

 

Opracował: kpt. Damian Stachów, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: elubaczow.com / kpt. Damian Stachów, KP PSP Lubaczów

Zobacz także: