Lubaczów998 Aktualności Toyota Hilux- nowy nabytek OSP w Horyńcu Zdroju

Toyota Hilux- nowy nabytek OSP w Horyńcu Zdroju

Toyota Hilux- nowy nabytek OSP w Horyńcu Zdroju post thumbnail image

W czwartek (11.01) jednostki OSP w Horyńc-Zdroju trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu pickupa marki Toyota Hilux. 

Samochód seryjnie wyposażony jest m.in. w stały napęd 4×4 wraz z reduktorem sprzężonym z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Jednostka napędowa to wysokoprężny silnik o poj. 2.8l i mocy 204 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 500Nm.

Pojazd został wyposażony w maszt oświetleniowy, radiostacje przewoźną, wyciągarkę, oświetlenie i sygnały dla pojazdów uprzywilejowanych, oświetlenie robocze oraz dodatkowe. Nad zabudową oraz kabiną pasażerską zamontowano platformy robocze do przewozu m.in. drabiny, skrzyni narzędziowej, a także sprzętu o znacznych wymiarach. Samochód zabezpieczono orurowaniem ochronnym.

Pojazd został zakupiony dzięki dofinansowaniu z środków Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Gminy Horyniec-Zdrój. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 356 208 PLN.

Zdjęcia: OSP Horyniec-Zdrój

zlubaczowa.pl

Zobacz także: