Lubaczów998 Wiedza WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP

WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP

WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO  INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP post thumbnail image

Firma MLabs, wspólnie z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej,  wdraża nowoczesny system informatyczny Waterflow, dostarczający użytecznych funkcjonalności związanych z zaopatrzeniem w wodę do zewnętrznego gaszenia pożarów.

System jest całkowicie BEZPŁATNY dla wszystkich strażaków PSP i OSP, którzy mogą z niego korzystać w sposób NIEOGRANICZONY. Naszym marzeniem jest, by strażacy, jadący do akcji, mieli w swoich smartfonach dostęp do najważniejszych informacji, które pomogą im optymalnie zorganizować akcję ratowniczą.

Aplikacja Waterflow to między innymi:

–  dynamiczne mapy źródeł wody,

–  kalkulatory linii wężowych i strat,

–  informacje o budynkach i innych obiektach,

a  wszystko to w kieszeni każdego strażaka, bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń.

Waterflow umożliwia również błyskawiczną wymianę informacji dotyczących awarii, prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych oraz uwag o stanie infrastruktury hydrantowej pomiędzy jednostkami straży pożarnej a przedsiębiorstwami wodociągowymi.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego Waterflow w akcji, który powstał dzięki uprzejmości i zaangażowaniu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Środzie Wielkopolskiej. 

System został doceniony za swoją innowacyjność w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w trakcie wydarzenia SAWO 2022, gdzie otrzymał Złoty Medal

W czerwcu 2022 roku system Waterflow był prezentowany na targach INTERSCHUTZ w Hanowerze, ciesząc się zainteresowaniem strażaków ze wszystkich kontynentów.

Komenda Główna PSP rekomenduje używanie systemu Waterflow (https://www.gov.pl/web/kgpsp/zloty-medal-na-targach-sawo-dla-aplikacji-waterlow).

Jak rozpocząć użytkowanie aplikacji mobilnej Waterflow w OSP?

1. Przesłać listę użytkowników z danej OSP (imię, nazwisko, e-mail) do lokalnej Komendy Powiatowej/Miejskiej PSP, gdzie specjalni administratorzy Waterflow założą konta wszystkim Druhnom i Druhom z dostarczonej listy

2. Zainstalować aplikację mobilną ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mlabs.waterflow

3.  Po założeniu konta i otrzymaniu maila powitalnego z Systemu Waterflow, użytkownik może zalogować się do aplikacji i korzystać z niej bezpłatnie. Nowym użytkownikom udostępniane są filmy instruktażowe ułatwiające rozpoczęcie korzystania z aplikacji.

Aplikacja została zaprojektowana i stworzona przez firmę MLabs z Poznania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom straży pożarnej. Wspólne zaangażowanie w rozpowszechnienie i tworzenie projektu Waterflow przełoży się na wzrost użyteczności systemu. Zachęcamy zatem do dzielenia się z nami uwagami i sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian i usprawnień, jakie moglibyśmy zaimplementować w przyszłości.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy:  contact@waterflow.pl

Więcej informacji:
https://www.waterflow.pl/

https://www.mlabs.pl/

źródło: remiza.com.pl

Zobacz także:

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązująStopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują

Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2023 r. do godz. 23:59.