Lubaczów998 Wiedza WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP

WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP

WATERFLOW – BŁYSKAWICZNY DOSTĘP DO  INFORMACJI O ZAOPATRZENIU W WODĘ W KIESZENI KAŻDEGO STRAŻAKA PSP I OSP post thumbnail image

Firma MLabs, wspólnie z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej,  wdraża nowoczesny system informatyczny Waterflow, dostarczający użytecznych funkcjonalności związanych z zaopatrzeniem w wodę do zewnętrznego gaszenia pożarów.

System jest całkowicie BEZPŁATNY dla wszystkich strażaków PSP i OSP, którzy mogą z niego korzystać w sposób NIEOGRANICZONY. Naszym marzeniem jest, by strażacy, jadący do akcji, mieli w swoich smartfonach dostęp do najważniejszych informacji, które pomogą im optymalnie zorganizować akcję ratowniczą.

Aplikacja Waterflow to między innymi:

–  dynamiczne mapy źródeł wody,

–  kalkulatory linii wężowych i strat,

–  informacje o budynkach i innych obiektach,

a  wszystko to w kieszeni każdego strażaka, bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń.

Waterflow umożliwia również błyskawiczną wymianę informacji dotyczących awarii, prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych oraz uwag o stanie infrastruktury hydrantowej pomiędzy jednostkami straży pożarnej a przedsiębiorstwami wodociągowymi.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego Waterflow w akcji, który powstał dzięki uprzejmości i zaangażowaniu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Środzie Wielkopolskiej. 

System został doceniony za swoją innowacyjność w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w trakcie wydarzenia SAWO 2022, gdzie otrzymał Złoty Medal

W czerwcu 2022 roku system Waterflow był prezentowany na targach INTERSCHUTZ w Hanowerze, ciesząc się zainteresowaniem strażaków ze wszystkich kontynentów.

Komenda Główna PSP rekomenduje używanie systemu Waterflow (https://www.gov.pl/web/kgpsp/zloty-medal-na-targach-sawo-dla-aplikacji-waterlow).

Jak rozpocząć użytkowanie aplikacji mobilnej Waterflow w OSP?

1. Przesłać listę użytkowników z danej OSP (imię, nazwisko, e-mail) do lokalnej Komendy Powiatowej/Miejskiej PSP, gdzie specjalni administratorzy Waterflow założą konta wszystkim Druhnom i Druhom z dostarczonej listy

2. Zainstalować aplikację mobilną ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mlabs.waterflow

3.  Po założeniu konta i otrzymaniu maila powitalnego z Systemu Waterflow, użytkownik może zalogować się do aplikacji i korzystać z niej bezpłatnie. Nowym użytkownikom udostępniane są filmy instruktażowe ułatwiające rozpoczęcie korzystania z aplikacji.

Aplikacja została zaprojektowana i stworzona przez firmę MLabs z Poznania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom straży pożarnej. Wspólne zaangażowanie w rozpowszechnienie i tworzenie projektu Waterflow przełoży się na wzrost użyteczności systemu. Zachęcamy zatem do dzielenia się z nami uwagami i sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian i usprawnień, jakie moglibyśmy zaimplementować w przyszłości.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy:  contact@waterflow.pl

Więcej informacji:
https://www.waterflow.pl/

https://www.mlabs.pl/

źródło: remiza.com.pl

Zobacz także: