I Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich

I Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich post thumbnail image

14 czerwca 2022 r. na stadionie w Lisich Jamach odbył się I Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich, w którym udział wzięli uczniowie z klas III-IV szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów.

Pokazowa sztafeta była podobna do tej, z którą mierzą się strażacy na prawdziwych zawodach. Dzieci mogły w ten sposób zapoznać się z torem sprawnościowym i sprawdzić swoje umiejętności. Te działania, obok organizacji kącików strażackich w szkołach, konkursów plastycznych o tematyce strażackiej oraz wizyt w jednostkach OSP i Komendzie  PSP w Lubaczowie, są dopełnieniem inicjatywy Gminy Lubaczów, by młodzież poznawała pracę strażaków ochotników i wstępowała w szeregi gminnych jednostek OSP.

Na zakończenie Pokazu wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i upominki. Wójt Gminy Lubaczów podziękował i pogratulował uczniom, życząc kolejnych sukcesów. Słowa podziękowania skierował także w stronę opiekunów uczniów oraz strażaków, którzy przygotowali drużyny i czuwali nad prawidłowym przebiegiem pokazu.

Wójt zaprosił również na prawdziwy pokaz umiejętności strażaków – ochotników, czyli Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku odbędą się na stadionie LKS ZRYW Młodów w dniu 26 czerwca o godzinie 14:00.

źródło: Gmina Lubaczów

Zobacz także:

Włączenie syren alarmowych w 78 rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoWłączenie syren alarmowych w 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubaczowie informuje,  że w dniu 1 sierpnia 2022 r.  o godzinie 17.00 nastąpi włączenie syren alarmowych na terenie powiatu lubaczowskiego, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego, w związku z przypadającą w tym dniu 78