Lubaczów998 Aktualności Mieszkańcy Dachnowa mają ogólnodostępny defibrylator. Zadbali o to druhowie

Mieszkańcy Dachnowa mają ogólnodostępny defibrylator. Zadbali o to druhowie

Mieszkańcy Dachnowa mają ogólnodostępny defibrylator. Zadbali o to druhowie post thumbnail image

Od dzisiaj (12.08) w remizie OSP Dachnów dostępny jest defibrylator AED. W razie zagrożenia życia z tego urządzenia będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Dachnowa i nie tylko.

Dzisiaj strażacy z OSP Dachnów poinformowali, że w remizie tamtejszej jednostki pojawił się ogólnodostępny defibrylator AED. To dzięki staraniom druhów, którzy jako jedyni spośród wszystkich jednostek OSP w powiecie lubaczowskim pozyskali pieniądze na zakup tego urządzenia. Defibrylator jest gotowy do użycia 24 godziny na dobę w centrum Dachnowa.

Pozyskany Defibrylator umieszczony jest w kapsule, która w lecie jest chłodzoną a w zimie podgrzewana. Dodatkowo jest wyposażony w moduł GPS w celu jego lokalizacji.  Po otwarciu kapsuły Ratownicy z OSP Dachnów są powiadamiani o jego wyjęciu. Wewnątrz kapsuły oprócz AED znajduje się krótka instrukcja obsługi.

W najbliższym czasie zostanie też przeprowadzone szkolenie dla wszystkich chętnych z obsługi AED przeprowadzone przez ratownika medycznego.

– Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pozyskania AED oraz druhów za montaż.  Należy podkreślić, że AED oraz kapsułę zasponsorowała Martifer Renevables S. A. serdecznie dziękujemy! – dziękuje strażacy z Dachnowa

Zdjęcia: OSP Dachnów

zlubaczowa.pl

Zobacz także: