Lubaczów998 Aktualności Moduły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożarami

Moduły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożarami

Moduły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożarami post thumbnail image

Dwa moduły gaśnicze GFFFV Poland (Wrocław i Szczecin) w sumie 146 strażaków i 49 pojazdów wyruszy dziś z pomocą francuskim strażakom, którzy walczą z pożarami lasów na południu swojego kraju.

Za pośrednictwem ERCC (Emergency Response Coordination Centre) Francja wystosowała zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów gaśniczych GFFFV przeznaczonych do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. W odpowiedzi na tę prośbę Państwowa Straż Pożarna zgłosiła swą gotowość.
W związku z powyższym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP zadysponować strażaków ze sprzętem, którzy wesprą francuskich partnerów w działaniach gaśniczych.

Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że na południu kraju spaleniu uległo już ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcie: kpt. Piotr Zwarycz

Zobacz także: