Lubaczów998 Aktualności Wizyta nowego ambasadora Ukrainy w Rzeszowie

Wizyta nowego ambasadora Ukrainy w Rzeszowie

Wizyta nowego ambasadora Ukrainy w Rzeszowie post thumbnail image

W piątek, 19 sierpnia podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec uczestniczył w spotkaniu z nowym ambasadorem Ukrainy w RP Wasylem Zwarycz.

Spotkanie odbyło się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie ambasador spotkał się z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem oraz podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Andrzejem Babcem.

Ambasador Wasyl Zwarycz podziękował za wsparcie, jakiego Polska udzieliła i udziela Ukrainie do dnia dzisiejszego. Z uznaniem odniósł się do działań administracji, służb ratowniczych, władz samorządowych i mieszkańców Podkarpacia zaangażowanych w organizację pomocy dla obywateli Ukrainy.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: Patrycja Kubasiewicz/PUW

Zobacz także:

Spotkania edukacyjne strażakówSpotkania edukacyjne strażaków

Tradycyjnie miesiące maj i czerwiec jest okresem, w czasie którego strażacy spotykają się ze zorganizowanymi grupami szkół i przedszkoli. W trakcie odwiedzin w szkołach, przedszkolach, w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem, który strażacy na co dzień wykorzystują do działań ratowniczych. Strażacy przybliżyli

Odprawa pionu PSP odpowiedzialnego za szeroko pojętą teleinformatykę i radiokomunikacjęOdprawa pionu PSP odpowiedzialnego za szeroko pojętą teleinformatykę i radiokomunikację

W dniach 7 – 8 czerwca 2022 roku w Ośrodku Szkolenia w Tylnej Górze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, odbyła się odprawa pionu Państwowej Straży Pożarnej odpowiedzialnego za szeroko pojętą teleinformatykę i radiokomunikację.