Lubaczów998 Aktualności Podwyżka dla strażaków ochotników z Narola

Podwyżka dla strażaków ochotników z Narola

Podwyżka dla strażaków ochotników z Narola post thumbnail image

Od nowego roku druhowie z gminy Narol będą otrzymywać więcej pieniędzy za ratowanie ludzkiego życia i mienia, a także udział w szkoleniach.

O tym, że strażacy-ochotnicy są bardzo potrzebni nie od dziś wiadomo. To właśnie oni często są pierwsi na miejscu nieszczęścia, do którego doszło z dala od Lubaczowa. To już nie są przypadkowi ludzie, ale profesjonalni ratownicy, od których zależy nasze życie. Dlatego też radni z gminy Narol podjęli decyzją o wzroście ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach.

Do tej pory strażak-ochotnik gminy Narol za uczestnictwo w działaniu ratowniczym otrzymywał ekwiwalent pieniężny w wysokości 18 zł za godzinę, a za udział w szkoleniu 6 zł za godzinę. Te stawki regulowała uchwała rady gminy Narol z października 2019 roku.

Teraz to się zmieni, bowiem zgodnie z podjętą uchwałą wynagrodzenie druhów znacznie wzrośnie – Członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który uczestniczył w działaniu ratowniczym otrzyma ekwiwalent pieniężny w wysokości 26,00 zł za każdą godzinę, natomiast za uczestnictwo w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę otrzyma ekwiwalent pieniężny w wysokości 10,00 zł za każdą godzinę.

zlubaczowa.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także: