Lubaczów998 Aktualności Noworoczne spotkanie strażaków powiatu lubaczowskiego

Noworoczne spotkanie strażaków powiatu lubaczowskiego

Noworoczne spotkanie strażaków powiatu lubaczowskiego post thumbnail image

Jak co roku strażacy Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego spotkali się aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia noworoczne. W tym roku spotkanie odbyło się w Oleszycach.

18 stycznia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie. Spotkanie miało na celu podsumować działalność Zarządu oraz ustalić plan pracy na 2023 rok. Część oficjalną poprowadził dh Leszek Król- Prezes ZOP ZOSP RP w Lubaczowie. Podczas zebrania głos zabrał bryg. Michał Lautenszleger- z-ca KP PSP w Lubaczowie, który przedstawił informację o gotowości jednostek OSP z terenu powiatu. 

Ostatnią częścią oficjalnego spotkania było przełamanie opłatka, krótką modlitwę poprowadził kapelan powiatowy strażaków ks. Sławomir Szewczak.

Zobacz także:

Moduły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożaramiModuły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożarami

Dwa moduły gaśnicze GFFFV Poland (Wrocław i Szczecin) w sumie 146 strażaków i 49 pojazdów wyruszy dziś z pomocą francuskim strażakom, którzy walczą z pożarami lasów na południu swojego kraju.