Lubaczów998 Aktualności Nie wiesz co kupić pod choinkę? Kup czujkę!

Nie wiesz co kupić pod choinkę? Kup czujkę!

Nie wiesz co kupić pod choinkę? Kup czujkę! post thumbnail image

Od 1 października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 36 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w mieszkaniach. Blisko 30 osób z objawami zatrucia tym toksycznym gazem trafiło do szpitali. W tym okresie gasiliśmy aż 280 pożarów w domach i mieszkaniach. W ogniu zginęło 7 osób, a 23 trafiły do szpitali.

Sezon zimowego ogrzewania mieszkań w budynkach wielo i jednorodzinnych, to każdego roku okres zwiększonej ilości interwencji strażaków w domach i mieszkaniach, czyli tam, gdzie teoretycznie powinniśmy się czuć najbezpieczniej. Statystyki Państwowej Straży Pożarnej odnotowują wtedy wzrost liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych. Najczęściej wzywani jesteśmy do zatruć tlenkiem węgla i do pożarów.

Kluczowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo domowników są czujki czadu i dymu.
Tlenek węgla, jest bezwonny, bezbarwny i bez smaku. Instalacja czujki czadu jest zatem niezwykle istotna, ponieważ wykryje obecność tego zabójczego gazu, dając nam szansę na szybką reakcję i ewakuację z pomieszczenia.

Czujki dymu, z kolei, są nieocenione w przypadku pożarów. Wykrywają obecność dymu już na wczesnym etapie, co umożliwia natychmiastowe podjęcie działań. W momencie, gdy wybucha pożar, szybkość reakcji może być kluczowa dla uratowania życia.

Inwestycja w czujki tlenku węgla i dymu stanowi solidną ochronę dla domowników. Dzięki nim możemy spać spokojnie, wiedząc, że czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Nie kupuj kolejnych skarpet, czy krawata. Kup czujkę. To mogą byś najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu.

KW PSP w Rzeszowie

Zobacz także: