Lubaczów998 Wiedza Pierwsza całkowicie elektryczna drabina mechaniczna

Pierwsza całkowicie elektryczna drabina mechaniczna

Pierwsza całkowicie elektryczna drabina mechaniczna post thumbnail image

Już niebawem odbędą się międzynarodowe targi pożarnicze INTERSCHUTZ, podczas których Rosenbauer zaprezentuje pierwszą na świecie całkowicie elektryczną drabinę mechaniczną L32A-XS na Volvo FE Electric.

Konstrukcja drabiny będzie praktycznie identyczna do obecnych drabin z tą różnicą, że silnik pojazdu będzie silnikiem elektrycznym oraz pojazd będzie posiadał zestaw ogniw elektrycznych. Inną cechą różniącą tę drabinę od obecnych jest elektryczna przystawka odbioru mocy (E-PTO) do obsługi kozła i parku drabinowego.

Pod zabudową drabiny zainstalowano trzy ogniwa elektryczne o pojemności 66 kWh każdy. Według obliczeń inżynierów operacje miejskie z przejazdem na trasie 10 kilometrów, z ruchami parku drabinowego, 30 minut pracy oświetlenia, będzie wymagało 20 kWh. Gdy akumulator jest w pełni naładowany, prawie 10 takich operacji można wykonać z rzędu bez konieczności ładowania drabiny pomiędzy nimi. W przypadku operacji na obszarach wiejskich obejmującej 30 kilometrów dojazdu do i z powrotem lokalizacji, wykonanie ruchów parkiem drabinowym i użycie oświetlenia będzie wymagało 50 kWh.

foto: rosenbauer

źródło: strazacki.pl

Zobacz także: