Lubaczów998 Aktualności Zmiana na stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP

Zmiana na stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP

Zmiana na stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP post thumbnail image

23 lutego br. w rzeszowskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej Nr 3 odbył się uroczysty apel, podczas którego podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec zdał obowiązki oraz pożegnał się ze służbą. Ze służbą pożegnał się także zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński.

W trakcie uroczystości decyzją ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek komendanta głównego PSP na stanowisko podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. Tomasz Baran, dotychczasowy komendant miejski PSP w Rzeszowie.

Apel rozpoczął dowódca uroczystości składając meldunek komendantowi głównemu PSP nadbryg. dr. inż. Mariuszowi Feltynowskiemu. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie oraz odegrany hymn państwowy. 

– Żegnając się mogę śmiało powiedzieć, że mieliśmy przyjemność pracować z najlepszym i najbardziej wykwalifikowanym zespołem – powiedział nadbryg. Andrzej Babiec – Czuję zarówno radość, jak i smutek. Radość z powodu tego, że będę miał więcej czasu na realizację swoich pasji. Z drugiej zaś strony jest mi przykro, że nie będę mógł się drodzy koledzy z wami spotykać – dodał.

– Chciałem podziękować za piękną służbę pana komendanta – zwrócił do odchodzącego szefa podkarpackich strażaków komendant główny PSP  – Gwarantuję, że będę wspierał nowego komendanta w działaniach i o to samo proszę funkcjonariuszy i pracowników komendy wojewódzkiej oraz komendantów miejskich i powiatowych PSP z terenu województwa. Przed nami wiele wyzwań. – dodał nadbryg. Feltynowski.

– To dla mnie ważna i emocjonująca chwila. Przed chwilą odbyło się przekazanie obowiązków i ucałowanie sztandaru, na którym jest wyhaftowany napis „W służbie ojczyźnie”. – powiedział nowy podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran – Ten wymiar służby traktuję, jako pracę dla dobra innych. Proszę o wsparcie i deklaruję, że będę wsłuchiwał się w wasze głosy, a decyzję postaram się podejmować czytelnie i sprawiedliwie – podkreślił st. bryg. Tomasz Baran.

W ceremonii uczestniczył komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Fetlynowski, podkarpaccy parlamentarzyści, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, biskup rzeszowski Jan Wątroba, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, przedstawiciele samorządów terytorialnych, służb mundurowych, instytucji, komendanci miejscy i powiatowi PSP, kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy rzeszowskiej Komendy Wojewódzkiej PSP. W uroczystości komendantom towarzyszyła rodzina oraz najbliżsi przyjaciele.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie

Zobacz także: