Lubaczów998 Aktualności Podsumowanie 2021r

Podsumowanie 2021r

Podsumowanie 2021r post thumbnail image

Straż pożarna podsumowała miniony rok. W 2021 roku na terenie powiatu lubaczowskiego strażacy interweniowali 813 razy. Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych najwięcej wyjazdów miała jednostka OSP Oleszyce.

Jak wynika z danych przekazanych przez Komendę PSP w Lubaczowie, w 2021 roku na terenie powiatu lubaczowskiego straż pożarna odnotowała 813 zdarzeń. To o 32 mniej niż w 2020 roku.  W zdecydowanej większości były to tzw. miejscowe zagrożenia, czyli wyjazdy do zdarzeń drogowych oraz np. zwalczanie skutków wichur i lokalnych podtopień. Łącznie w minionym roku na terenie powiatu odnotowano 659 zagrożeń miejscowych, 128 pożarów i 26 alarmów fałszywych.

Ilość zdarzeń w rozbiciu na gminy

Liczba wyjazdów strażaków z poszczególnych jednostek powiatu lubaczowskiego

Zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaczowie uczestniczyli w 492 akcjach.

Spośród OSP w powiecie lubaczowskim zdecydowanie najwięcej wyjazdów w 2021 roku mieli strażacy OSP Oleszyce. Druhowie tej jednostki zaliczyli 106 wyjazdów. Tutaj warto nadmienić, że spośród wszystkich OSP w województwie podkarpackim, ochotnicy z Oleszyc są w czołówce najaktywniejszych jednostek. Na drugim miejscu ochotnicy z Narola, którzy do akcji wyjeżdżali 78 razy73 wyjazdy odnotowali strażacy OSP Cieszanów.

źródło: zlubaczowa.pl

Zobacz także: