Lubaczów998 Wiedza SAMOCHODY DEKONTAMINACYJNE DLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

SAMOCHODY DEKONTAMINACYJNE DLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

SAMOCHODY DEKONTAMINACYJNE DLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ post thumbnail image

Firma Wawrzaszek ISS wykonała na zamówienie Państwowej Straży Pożarnej samochody do dekontaminacji przy zagrożeniach CBRNE.

Pod zabudowę wykorzystano dwuosiową Scanię z napędem 4×2, automatyczną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową z leżankami.

Nadwozie to konstrukcja samonośna wykonana z materiałów odpornych na korozję. Wnętrze posiada kilka pomieszczeń: zdawania sprzętu, rozbieralnia, kabina prysznicowa, ubieralnia, rehabilitacji i oczekiwania na transport, nadzoru i dekontaminacji sprzętu wrażliwego oraz przedział sprzętowy. Z tyłu znajduje się podest załadowczy z zintegrowaną kabiną załadowczą. Do tego m.in. zbiornik wody, zbiornik na ścieki, przyłącza z ciepłą wodą, system monitoringu.

W przedziale sprzętowym znajduje się sprzęt z grup sprzętowych: dekontaminacja aktywną pianą, fumigacja wewnętrzna nadtlenkiem wodoru fumigacja wewnętrzna nadtlenkiem wodoru urządzenie do ozonowania, fumigacja wewnętrzna waporyzowanym nadtlenkiem wodoru (VHP), ubrania podekontaminacyjne, środki ochrony indywidualnej, zestaw BIOHAZARD i urządzenia pomocnicze.

Państwowa Straż Pożarna zamówiła osiem takich samochodów, które wejdą na wyposażenie Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych nr 6 w Warszawie, nr 4 w Łodzi, nr 3 w Toruniu, nr 2 w Gliwicach, nr 1 w Olsztynie, nr 6 w Poznaniu, nr 2 w Szczecinie i w Nowej Sarzynie. Wszystkie otrzymały sufiks 63.

Ich wartość to nieco ponad 38,5 mln zł brutto. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu KOLEJ.

źródło: remiza.com.pl/ foto. WISS

Zobacz także: