Lubaczów998 Aktualności Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Lubaczów

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Lubaczów

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Lubaczów post thumbnail image

W niedzielę 18 czerwca 2023 r., na boisku sportowym w Baszni Dolnej odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lubaczów. Do udziału w zawodach zgłosiło się czternaście drużyn, w tym 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i 8 Drużyn Pożarniczych Mężczyzn (grupa A).

Głównym celem zawodów było sprawdzenie umiejętności i sprawności działania jednostek OSP oraz popularyzacja wśród społeczności lokalnej ochrony przeciwpożarowej.

Ze względu na duże opady deszczu w poprzednich dniach komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. kpt. Krzysztofa Jabłońskiego z PSP Lubaczów podjęła decyzję, że sztafeta pożarnicza z przeszkodami nie odbędzie się, a zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

-ćwiczenie bojowe dla grupy „A” oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP).

 Warto zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań, liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonanie naliczane były punkty karne.

Zawody zakończyły się następującymi wynikami:

MDP Dziewczęta:

 1. Basznia Dolna 910,00 pkt

MDP Chłopcy:

 1. Basznia Dolna 926,00 pkt
 2. Młodów 903,00 pkt
 3. Krowica Hołodowska 889,00 pkt

Grupa A:

 1. Lisie Jamy 43,00 pkt
 2. Krowica Lasowa 50,00 pkt
 3. Krowica Hołodowska 52,00 pkt
 4. Szczutków 53,00 pkt
 5. Basznia Dolna 56,00 pkt
 6. Basznia Górna 61,00 pkt
 7. Młodów 71,00 pkt
 8. Załuże 82,00 pkt

Pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wójt Gminy Lubaczów- Wiesław Kapel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie- bryg. Michał Lautenszleger, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie- kpt. Marek Chomyszyn, Kapelan Straży Pożarnych- ks. Sławomir Szewczak oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego w Lubaczowie i Prezes OSP w Baszni Dolnej- dh Bronisław Koczan.

Podczas zawodów Wójt Gminy Lubaczów- Wiesław Kapel z dumą wręczył dyplomy laureatom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z gminy Lubaczów na szczeblu wojewódzkim i centralnym:

W II grupie wiekowej w rozgrywkach centralnych wzięła udział: Nikola Huk – z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.
W I grupie wiekowej w rozgrywkach wojewódzkich wzięła udział: Julia Tworko–z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach
W I grupie wiekowej w rozgrywkach wojewódzkich wziął udział: Adam Deneka–z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej

Wójt Gminy Lubaczów wspomniał również o zorganizowanych po raz drugi Międzyszkolnym Pokazie Umiejętności Strażackich, w którym wzięli udział uczniowie z klas III-IV szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów. Jest on częścią działań promocyjnych Ochotniczych Straży Pożarnych wśród dzieci i młodzieży.

Wójt podziękował Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych i innym instytucjom za wzorową współpracę w czasie konfliktu zbrojnego Rosji z Ukrainą i zmierzenie się z falą uciekających uchodźców. Podziękował również wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach, a za zorganizowanie zawodów sportowo – pożarniczych: Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej – gospodarzom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubaczowie, Zarządowi Oddziału Gminnego Związku ZOSP RP w Lubaczowie oraz Paniom z Baszni Dolnej, które przygotowały poczęstunek dla zawodników, a także kibicom, którzy z zapałem wspierali swoje Jednostki.

Głos podczas uroczystości zabrał również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Michał Lautenszleger, który podziękował za dobrą organizację zawodów sportowo-pożarniczych oraz sprawną i sprawiedliwą ocenę komisji sędziowskiej.

Gmina Lubaczów

Zobacz także: