OSP Bihale

OSP Bihale post thumbnail image

Rok powstania: 1920
KSRG: Nie
Pojazdy: ŻUK (1987r)

W jednostce jest 34 czynnych strażaków

Jednostka posiada na wyposażeniu motopompę PO4 oraz podstawowy sprzęt ratowniczy. Remiza to jedno stanowisko garażowe z zapleczem sanitarnym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bihalach powstała w latach 20-tych XX wieku w celu niesienia pomocy w wypadkach losowych i ochrony mienia. Jednostka ta dysponuje własną strażnicą, samochodem strażackim marki „ŻUK” oraz niezbędnym sprzętem do prowadzenia akcji gaśniczych. Strażacy z jednostki OSP Bihale biorą czynny udział w dożynkach oraz uroczystościach gminnych i kościelnych. Każdego roku uczestniczą także w zawodach sportowo – pożarniczych na szczeblu gminnym.

W 2015 roku strażacy z OSP Bihale zdobyli 1. miejsce na Gminnych Zawodach Sportowo-pożarniczych, wyprzedzając swoich kolegów z Łukawca i Wielkich Oczu.

Zobacz także:

OSP ZalesieOSP Zalesie

Rok powstania: 1939 KSRG: Nie Pojazdy: SLRT RENAULT MASTER Jednostka liczy 39 strażaków, w tym 27 czynnych, 2 honorowych i 10 członków MDP chłopców. Jednostka posiada samochód ratowniczy marki Renault Master z 2015 roku. Strażnica jednostanowiskowa, alarmowanie za pomocą syreny uruchamianej ręcznie. Wyposażenie OSP to  podstawowy sprzęt do działań ratowniczo – gaśniczych.

OSP Lisie JamyOSP Lisie Jamy

Rok powstania: 1930 KSRG: Nie Pojazdy:  GLBM RENAULT Jednostka liczy 35 strażaków. Na wyposażeniu OSP znajdują się między innymi: zestaw PSP-R1, defibrylator automatyczny, kamizelka Kendricka-Keda, aparaty powietrzne Fenzy, agregaty prądotwórcze, pompy pływające oraz piłkarka do cięcia betonu i stali Sthil. Z dokumentów otrzymanych z archiwum we Lwowie (kopii podania o