Lubaczów998 Aktualności Obchody 3go maja z OSP w Narolu

Obchody 3go maja z OSP w Narolu

Obchody 3go maja z OSP w Narolu post thumbnail image
W dniu 3go maja z okazji narodowego Święta uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej poczet sztandarowy OSP Narol wspólnie z innymi brał udział w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny.
Jak co roku w godzinach porannych odbyła się msza święta w narolskim kościele w obecności lokalnej ludności oraz zaproszonych gości. Po mszy uczestnicy wydarzenia udali się pod Pomnik Niepodległości, gdzie wysłuchali przemowy Burmistrza Miasta i Gminy Narol oraz  złożyli pamiątkowe wieńce.

Tegoroczna Narolska Majówka nie obejmowała Gminnego Dnia Strażaka, który zaplanowany jest w tym roku na 22go maja, kiedy to odbędzie się uroczyste otwarcie nowo budowanej remizy OSP Narol.

źródło: OSP Narol

Zobacz także:

Druga francuska misja humanitarna we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RPDruga francuska misja humanitarna we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP

W niedzielę o godz. 21 do gminy Lubaczów dotarło kolejnych 50 francuskich strażaków, a z nimi: 4 karetki, 2 lekkie pojazdy pożarnicze i 10 mikrobusów do przewozu osób. Francuskie siły i środki zostały zagospodarowane przez władze gminy Lubaczów na przejściu granicznym Budomierz-Hruszów (pow. lubaczowski, woj. podkarpackie), gdzie zabezpieczają bieżącą sytuację.