OSP Łówcza

OSP Łówcza post thumbnail image

Rok powstania: 1960
KSRG: Nie
Pojazdy: ŻUK

Jednostka liczy 46 członków.

Na wyposażeniu OSP znajduje się samochód pożarniczy marki Żuk, pompa Niagara, tłumice oraz podstawowy sprzęt ratowniczy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łówczy bierze swój początek w latach 60.

Od początku działalności przez nasze szeregi przewinęło się kilkadziesiąt osób ze wsi Łówcza. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 46 członków i jest jedynym ośrodkiem spotkań i tworzenia spójności wsi.

Jako jednostka OSP jesteśmy rozpoznawalni na terenie Gminy Narol poprzez branie czynnego udziału w zawodach strażackich, uroczystościach na terenie Powiatu Lubaczowskiego; organizowanie festynów i drukowanie kalendarzy. Tymi sposobami promujemy siebie i naszą miejscowość oraz pokazujemy, że istniejemy i czynnie działamy. Nasza straż przez ostanie lata została bardzo zaniedbana, ale od roku 2011 odkąd zorganizowała się grupa ludzi działalność straży została wznowiona. Pierwszym sukcesem była odbudowa drużyny pożarniczej, która dwa lata z rzędu (2013 i 2014) wygrała zawody gminne Ochotniczych Straży Pożarnych.

Przez wspólny wysiłek i pozyskanie środków od sponsorów, organizacje festynów i dofinansowanie z Zarządu Wojewódzkiego OSP RP zakupiliśmy umundurowanie wyjściowe, koszarowe, specjalne, hełmy ochronne, buty ochronne oraz armaturę wężową. Wspólnymi siłami wyremontowaliśmy pomieszczenie socjalne, w którym możemy przechowywać odzież ochroną, jak również wyremontowaliśmy drzwi garażowe. 

Od 2013 roku została stworzona Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i zrzesza w swoje szeregi 20 osób (dziewczęta i chłopcy). Nasza wieś jest otoczona dookoła lasami. Do głównej drogi z naszej miejscowości jest 3km. W razie zablokowania drogi jesteśmy jedyni, którzy niosą pomoc mieszkańcom i możemy reagować bo znajdujemy się na miejscu. Podejmujemy wszelkiego rodzaju działania aby podnosić nasze kwalifikacje zawodowe (uczestnictwo w szkoleniach) jak i sprawność bojową (pozyskiwanie nowego sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej strażaków).

Zobacz także:

OSP MłodówOSP Młodów

Rok powstania: 1931 KSRG: Nie Pojazdy:  GLBA RENAULT Ochotnicza Straż Pożarna w Młodowie powstała 19 lipca 1931 roku. Od momentu powstania jednostka wnosiła duży wkład w rozwój wsi, budując własną drewnianą remizę strażacką która znajdowała się przy obecnej ulicy św. Floriana. W okresie międzywojennym za wypracowane przez jednostkę fundusze zakupiono węże

OSP Stare SiołoOSP Stare Sioło

Rok powstania: Data powstania jednostki nie jest znana. Jednostka została reaktywowana w 1966 r. KSRG: Nie Pojazdy: GBM STAR 244 Jednostka liczy 44 strażaków, w tym 26 czynnych, 5 honorowych, 3 wspierających i 10 członków MDP. Strażnica to murowana jednostanowiskowy garaż, ogrzewanie centralne, akustyczny system alarmowania za pomocą syreny elektrycznej stacjonarnej

OSP Horyniec ZdrójOSP Horyniec Zdrój

Rok powstania: 1891 KSRG: Tak Pojazdy: GBA REMAULT, GLBARt RENAULT MASCOTT Jednostka liczy 41 strażaków, w tym 35 czynnych, 4 honorowych i 2 wspierających. Strażnica to dwa stanowiska garażowe, alarmowanie strażaków odbywa się przez selektywne powiadamianie. Wyposażenie jakie posiada jednostka to zestaw ratownictwa technicznego ,aparaty powietrze, zestaw ratownictwa medycznego PSP/R-1,